Navigational analysis

2.3.4 Polní mobilní nemocnice

Polní mobilní nemocnice (viz foto) je lůžkové a ambulantní zařízení se zaměřením na léčbu interních a infekčních onemocnění s návazností na zdravotnické zařízení s chirurgickým zázemím pro větší operační zákroky.

Úkolem nemocnice je diagnostikovat a akutně řešit onemocnění vzniklá absencí léčby pro chronická interní onemocnění, ošetření drobných zranění hojených per secundam a předání komplikovaných nemocných chirurgickému pracovišti; identifikovat a izolovat nemocné s infekčními chorobami vzniklými v souvislosti s katastrofou. Provádět rovněž psychologickou podporu včetně akutní léčby psychických poruch.

Základ nemocnice tvoří nafukovací skelet s možností vytápění, s PVC omyvatelnými podlahami. Pro nemocné jsou určeny 3 pokoje se 40 lůžky, 2 ambulantní pokoje, 1 pokoj určený jako zázemí pro personál a sklad.

Součástí nemocnice jsou také sprchy, elektrické rozvody, topení, naftový generátor a izolační box. Pro zajištění zázemí jsou nezbytná chemická WC, elektrocentrála a případně úpravna vody a dekontaminační jednotka.

V bednách je uložen další potřebný zdravotní a technický materiál, textilie, čisticí prostředky a léky.

Personální vybavení nemocnice je dáno jejím zaměřením, předpokládá 9 lékařů, 12 zdravotních sester, 2 techniky a ostrahu.

Nemocnice je uložena v kontejnerech a ve 13ti bednách, je majetkem Státní správy hospodářských rezerv a uložena ve Zdravotnickém zabezpečení krizových stavů Příbram.

Celkovy_pohled-1
Celkovy_pohled-2
Celkovy_pohled-3 Dekontaminacni jednotka Interier_1
Interier_2 Interier_3 Interier_4 Izolacni jednotka Rozvody 1
Rozvody 2 Vchod do polni nemocnice 1 Vchod do polni nemocnice 2 Vystavena polni nemocnice ve FTNsP pri zasedani NAT WC

 

 
 

powered by sirdik